Witamy w InfoCentrum

Wrocław to miasto spotkań, a sercem spotkań we Wrocławiu jest Ostrów Tumski. Tutaj przychodzą Wrocławianie, turyści z Polski i całego Świata, aby pooddychać klimatem ponad tysiącletniej historii Wrocławia. Z myślą o nich powstało miejsce, które oferuje odwiedzającym szeroką gamę informacji historycznych, turystycznych, informacji o wydarzeniach kulturalnych, a także ziązanych z projektami Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Wrocław The World Games 2017, informacji o wsparciu socjalnym, społecznym i zdrowotnym na terenie Ostrowa Tumskiego i Wrocławia. InfoCentrum na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu mieści się w pobliżu Katedry pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Katedralna 1 (wejście pod arkadą).

1170x100 dolnyslask

Informacje historyczne

Informacje historyczne

Zabytki Ostrowa

View more
Informacje kulturalne

Informacje kulturalne

Koncerty, wystawy, spotkania

View more
Informacje turystyczne

Informacje turystyczne

Trasy, bilety, zwiedzanie

View more
Informacje społeczne

Informacje społeczne

Poradnie prawne i rodzinne

View more
Życie duchowe

Życie duchowe

Duszpasterstwa, spowiedź

View more
Wydarzenia cykliczne

Wydarzenia cykliczne

Informacje o stałych imprezach

View more

Europa Od Kuchni

kultura
Termin: piątek, 3 czerwiec 2016 - czwartek, 30 czerwiec 2016

Miejsce: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Wystawa „Europa od kuchni”, na której otwarcie zapraszamy już 3 czerwca jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi „Europa na widelcu”, którego motywem przewodnim w 2016 roku są wszystkie smaki regionów, które królują w miastach noszących tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Na wystawę, będącą propozycją Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu na miesiące letnie, złożą się dwa elementy: prezentacja emisji znaczków pocztowych z serii Europa poświęconych gastronomii oraz fotografie wyłonione w konkursie zatytułowanym „Tropem europejskich smaków”, zorganizowanym przez Muzeum i Biuro Promocji Miasta i Turystyki we Wrocławiu. Plonem konkursu jest wystawa blisko 40 fotografii związanych tematycznie ze sztuką kulinarną regionów europejskich. Zaprezentowane na niej zostaną prace 14 autorów, ich fotograficzne wspomnienia kulinarnych przeżyć, smaków kuchni krajów europejskich ukazanych w różnorakich kontekstach.

Druga część wystawy to prezentacja specjalnej serii znaczków EUROPA, wydawanych przez europejskie administracje pocztowe zrzeszone w PostEurop. Od sześćdziesięciu lat serie te łączy wspólny temat przewodni, a od roku 2011 wspólne logo - napis EUROPA. Każdego roku emisje dedykowane są wybranemu tematowi, prezentującemu najważniejsze obszary dziedzictwa kulturowego państw członków Stowarzyszenia. W 2005 roku tematem emisji była “gastronomia”. Zgłoszono 52 projekty od wszystkich 43 operatorów pocztowych zrzeszonych w PostEurop. Polskę reprezentuje w tym gronie znaczek autorstwa Magdaleny Błażków i Cezarego Hładki przedstawiający oscypka podhalańskiego.

5-metrowy zabytkowy dyliżans pocztowy na wrocławskim Rynku (4 czerwca, godz. 12-18)

To nie wszystko, co Muzeum przygotowało w związku z festiwalem „Europa na widelcu 2016”. W sobotę 4 czerwca, w drugi dzień festiwalu, w ramach akcji promującej wystawę, na wrocławskim Rynku zatrzyma się na kilka godzin muzealny eksponat - dyliżans pocztowy typu Berline mit Coupé. Pracownicy Muzeum zaproszą do wnętrz obu kabin pasażerskich a także opowiedzą o sposobach podróżowania w XIX wieku oraz usługach pocztowych związanych z podróżami i gastronomią (stacje pocztowe).

We wszystkie dni trwania festiwalu (3-5 czerwca 2016 r.) Muzeum zaprasza na bezpłatne zwiedzanie, a w dniu 4 czerwca przedłuży godziny otwarcia placówki dla zwiedzających do godziny 17:00.

Wernisaż z udziałem pana Roberta Makłowicza odbędzie się 3 czerwca 2016 r. o godzinie 12:00 w salach Muzeum

 

Addres
Zygmunta Krasińskiego 1, Wrocław, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • Od piątek, 3 czerwiec 2016 do czwartek, 30 czerwiec 2016

Wspierane przez iCagenda

Panorama 360°

Zwiedzaj Ostrów Tumski i odkrywaj jego skarby nie wychodząc z domu

panorama

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

 poniedziałek-piatek               9.30 - 18.00 
 sobota                                   9.30 - 16.30 
 niedziela                                  14.00 - 17.30 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

 https://www.wroclaw.pl/

Odwiedziny

0984937
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
156
413
10612
14568
984937

2021-11-27 07:45


logo