KONCERTY EDUKACYJNE DLA DZIECI - „FLAMING MOLTO W MUZYKOLANDII”

dla dzieci
Termin: niedziela, 16 październik 2022 11:00

KONCERTY EDUKACYJNE DLA DZIECI - „Flaming Molto w Muzykolandii”
Spotkanie dzieci z żywą muzyką jest przepięknym momentem, na który wielu z nas dorosłych patrzy z prawdziwym zachwytem. Otwarcie drzwi do zupełnie nowego świata wypełnionego przepięknymi dźwiękami daje ogromną satysfakcję najmłodszym odkrywcom, ich rodzicom, oraz samym artystom, którzy wcielając się w rolę przewodników wprowadzają dzieci w ten magiczny świat.
Zapraszamy więc dzieci i ich opiekunów do krainy Muzykolandii, gdzie mieszka różowy flaming Molto. Czeka tam na niego i na Was wiele ciekawych muzycznych przygód i opowieści, dzięki którym poznacie różne instrumenty, a także grających na nich artystów. Wspólnie zwiedzimy najodleglejsze zakamarki odkrywając barwny świat dźwięków i melodii. Ale przede wszystkim będziemy się dobrze bawić!
Drodzy Rodzice – w naszych koncertach kładziemy nacisk na jakość muzyki, ciepły kontakt z dziećmi i wartościowe treści. Poprzez kontakt ze zróżnicowanym repertuarem chcemy nie tylko przybliżyć Waszym dzieciom świat muzyki, ale również skomplikowany świat emocji. Poprzez muzykę oraz fabułę koncertów edukacyjnych chcemy, aby dzieci nauczyły się rozumieć siebie, swoje emocje i motywy swojego postępowania, aby umiały nazwać towarzyszące im emocje. Chcemy pokazać jak muzyka może być łatwym początkiem rozmowy na trudne – zwłaszcza dla małych dzieci – tematy.
Koncerty powstają na podstawie metody Lidii Bajkowskiej, autorki książki „Bajka o piosence i nutkach”. Scenariusz spotkania jest opracowany według autorskiego planu ramowego koncertu dla dzieci wypracowanego przez Dominikę Łukasiewicz.
Dominika Łukasiewicz – klarnecistka i pasjonatka wiedzy o muzyce klasycznej, rozwoju emocjonalnym dzieci, sposobach radzenia sobie ze stresem, metodach relaksacji. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2020 w dziedzinie „Popularyzacja muzyki”. W 2017 roku uzyskała certyfikat uczenia metodą Lidii Bajkowskiej, autorki bajki „O piosence i nutkach” oraz prekursorki w dziedzinie prezentowania świata muzycznego dzieciom w Polsce. Przez 5 lat prowadząca audycje umuzykalniające z ramienia Filharmonii Dolnośląskiej oraz Niedzielne Poranki Muzyczne w Jeleniej Górze. W latach 2009-2011 instruktor dziecięcych programów Szkoły Muzycznej Yamaha. Od 2010 roku zatrudniona jako nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze. Od 2021 roku nauczyciel gry na klarnecie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. Od 2020 roku prezes Stowarzyszenia Artystycznego FIVE UP i twórca programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
16.10.22 „Muzykolandia Wita” – Trio gitarowe + prowadzenie Dominika Łukasiewicz
To pierwszy koncert naszego cyklu. Flaming Molto już nie może doczekać się spotkania z Wami. Tyle ciekawych historii wydarzyło się podczas tych wakacji… Ale początek roku szkolnego nie oznacza końca niezwykłych przygód.
Po wakacjach wszystkie nutki chętnie wracają do swojego muzycznego przedszkola. W tym roku Pani Gama zaplanowała wiele wycieczek. Dość siedzenia w Przedszkolu – pora poznać piękną okolicę. W muzycznej krainie mieszkają wszystkie instrumenty świata oraz zaprzyjaźnione z nimi najpiękniejsze melodie.
Czas start – ruszamy!
Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej, gdzie będą pojawiały się szczegółowe informacje na temat kolejnych koncertów z cyklu:
Wyświetl statystyki i reklamy
 
Lubię to!
 
 
 
Komentarz
 
 
Udostępnij
 
 

 

 

Terminy


  • niedziela, 16 październik 2022 11:00

Wspierane przez iCagenda

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

 poniedziałek-piatek               9.30 - 16.30 
 sobota                                   9.30 - 15.30 
 niedziela                                  14.00 - 16.00 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

 https://www.wroclaw.pl/

Odwiedziny

1280565
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
546
630
3868
36047
1280565

2022-12-07 08:57


logo