Wieczorek Poetycko-Muzyczny

kultura
Termin: sobota, 12 maj 2018 17:00 - 18:00

Miejsce: Klub Muzyki i Literatury

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poetycko-muzyczne z Anną Leśniewską pt. ''Spłacany dług''.

W ramach spotkania promocja nowego tomiku wierszy pt. "Temu którego miłuję".

Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

Anna-Lesniewska.jpg

Anna Leśniewska

Urodziła się we Wrocławiu. Ukończyła bibliotekoznawstwo i informację naukową na Uniwersytecie Wrocławskim, ze specjalizacją wydawniczo-księgarską. Całe swoje życie zawodowe związała z Wrocławską Księgarnią Archidiecezjalną i jej agendami, Wydawnictwem Tum i Drukarnią Tumską. Na stanowisku kierowniczym przepracowała 33 lata w jednej instytucji.


Poetka

Wydała sześć tomików wierszy, w 2012 r. Rozkochana w Twoim Krzyżu i w 2016 r. Dotyk tęsknoty, Kiedy Bóg patrzy oraz tomik wierszy młodzieńczych Bliskość ocalona i Odnaleźć miłość, a także najnowszy dopiero co odebrany z drukarni Temu, którego miłuję. Jej wiersze były publikowane w antologiach: W witrażach czasu, W stronę światła, a także w Odsłonić prawdę, jak również w czasopismach.
Jest dziennikarką Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Przez 9 lat współpracowała z wrocławskim Gościem Niedzielnym, Niedzielą i Nowym Życiem. Jest członkiem stowarzyszenia katolickiego Civitas Christiana.

Z zamiłowania fotografik i podróżniczka.
Wiersze pisała jako młoda dziewczyna „do szuflady”. Potem zajęta studiami i absorbującą pracą, zaprzestała swojej twórczości poetyckiej. Obecnie na emeryturze, wróciła do pisania wierszy i krótkich esejów. Założyła również własne wydawnictwo Angel. Wydaje różne książki, zwłaszcza religijne. Wydaje tomiki wierszy innym autorom, pomaga zwłaszcza debiutantom.

 

Julia-Leniart.jpg

Julia Leniart

Uczęszcza do 2 klasy Szkoły Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu, uczy się w klasie fortepianu Adama Jezierzańskiego. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych w Polsce i zagranicą: m. in.: I. miejsca oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu romantycznego na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Città di Barletta we Włoszech (2017), II. miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie (2016), I miejsca w Windsor International Piano Competition w Londynie (2015). Podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Monachium w 2015 r. otrzymała 8 nagród specjalnych. W 2015 r. podczas XIV. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu zdobyła I miejsce, nagrodę specjalną za najlepszą interpretację utworu Fryderyka Chopina oraz nagrodę główną za najwyższą punktację. W 2015 r. otrzymała 1 nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Valletcie na Malcie. Julia występowała na scenie Filharmonii Wrocławskiej, w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, Filharmonii Łódzkiej, w Operze Wrocławskiej, w salach Uniwersytetu Wrocławskiego Oratorium Marianum i Auli Leopoldinum. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej World Music Days wystąpiła w polskim prawykonaniu utworu Rashida Kalimullina Brussels na fortepian solo. Wystąpiła z recitalem w prestiżowej sali koncertowej Hotelu Belmond Reid's Palace w Funchal na Maderze. W 2015 jako jedyna Polka wzięła udział w programie Allianz Junior Music Camp w Wiedniu, zrealizowanym przez Fundację Langa Langa. Z ponad 300 młodych pianistów z 49 krajów w drodze konkursu zostało wyłonionych 10 uczestników warsztatów, które odbyły się w prestiżowej sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego Musikverein w Wiedniu i prowadzone były przez wybitnego chińskiego pianistę, Lang Langa. Od 2013 r. Julia jest stypendystką Prezydenta Wrocławia, laureatką Szkolnego Nobla oraz konkursu stypendialnego Zdolny Śląsk w dziedzinie artystycznej. Od 2015 r. Julia jest także stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

TemuKtóregoMiłuję

 

Addres
plac Kościuszki 10, Wrocław, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • sobota, 12 maj 2018 17:00 - 18:00

Wspierane przez iCagenda

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek  9.30 - 16.30
sobota  9.30 - 15.30
niedziela 14.00 - 16.00

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

Odwiedziny

0418355
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
46
326
7058
10494
418355

2019-01-23 06:04


logo