DOBRE STRONY

kultura
Termin: piątek, 3 czerwiec 2016 - niedziela, 5 czerwiec 2016

Miejsce: Hala IASE

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży są jedną z najważniejszych w kraju imprez promujących literaturę nie tylko dla maluchów, ale także dla nastolatków. DOBRE STRONY to okazja, by poznać ofertę najlepszych wydawnictw stawiających na literaturę dla dzieci i młodzieży. Można spodziewać się także stoisk z grami i nowoczesnymi pomocami naukowymi oraz oryginalnymi, kreatywnymi zabawkami. Na najmłodszych czytelników oraz młodzież już od piątku będą czekać liczne atrakcje. Szczególnie warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę warsztatów artystycznych inspirowanych literaturą. Nie zabraknie również spotkań z autorami i ilustratorami wśród których są m.in. Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Antoniewicz, Magdalena Zarębska, Magda Woski, Nikola Kucharska, Wioletta Piasecka, Ewa Pawlak, Paweł Pawlak, Robert Romanowicz, Michał Wójcik, czy Tomasz Minkiewicz.

 

Piątek 3 Czerwca

11.00-13.00 Wiosenne Ptasie Radio Dzieci tworzą przypinki z filcu w postaci różnych gatunków ptaków. Wiek: 5 + Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

11.30 Warsztaty z książką Księżniczki, rysuj, zgaduj, koloruj prowadzi Agnieszka Antoniewicz, ilustratorka publikacji dla dzieci. Zaprasza Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Sala M. ZAPISY na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

12.00 Fantastyczna siódemka -parada dzieci przebranych za postaci inspirowane literaturą fantasy.

12.00, 14.00, 16.00 Grupa Ratownictwa Medycznego PCK – pokazy pierwszej pomocy ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

11.00-12.00 Warsztaty poświęcone książce Serge’a Blocha Wielka historia małej kreski. Podczas spotkania odbędzie się m.in. wspólna kreatywna zabawa z czerwoną nicią. Dziecko znajduje niewielki skrawek czegoś, małą kreskę. Wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Nagle jednak okazuje się, że kreska żyje... Metafora życia artysty, ale też każdego z nas. Publikacja została wydana ze środków uzyskanych za nagrodę w konkursie DOBRE STRONY za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży. Zapraszają Wydawnictwo Zakamarki i Wrocławski Dom Literatury, sala D.

12.00-13.00 Projekt Breslau – spotkanie z Magdaleną Zarębską, autorką powieści Projekt Breslau. Zaprasza Wydawnictwo Bis, sala D. Chyba nie uwierzyliby, że największa przygoda życia zdarzy im się w murach gimnazjum! Gdy przypad­kowo odkryli nieużywany przedsionek, uznali, że to doskonałe miejsce spotkań dla ich paczki, wystarczy je tylko uporządkować. Wśród starych książek i map znaleźli pamiętnik napisany po niemiecku. Postanowili go wspólnymi siłami przetłumaczyć i w ten sposób poznali zapiski prowadzone tuż po wojnie przez niemieckiego chłopca, Hugona. Hugo z rodziną miał lada dzień opuścić miasto, przydarzały mu się jednak niezwykłe wyprawy w czasie, przenosił się bowiem do odległych momentów historycznych Breslau. Wkrótce każde z gimnazjalistów miało zaznać podobnej przy­gody i poczuć historię na własnej skórze... Czy Hugo jeszcze żyje i czy uda im się go odnaleźć? Zaprasza Wydawnictwo BIS, sala D.

12.30 Agnieszka Antoniewicz, ilustratorka publikacji dla dzieci, podpisuje książkę Księżniczki, rysuj, zgaduj, koloruj . Stoisko Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

13.00 Maraton czytelniczy Świat bajek Erica Carle’a! Wspólnie przeczytamy 42 książki Erica Carle’a w kilku językach, wykonamy prace plastyczne, posługując się techniką kolażu Mistrza oraz stawimy czoła niecodziennemu wyzwaniu jakim będzie czytelniczy rekord świata, w którym weźmie udział ponad 100 dzieci ze szkół podstawowych! Zaprasza Szkoła Językowa Prospectus (EduPlanet.com.pl), sala D. INFORMACJE I ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13.00 Cudowne i pożyteczne - o znaczeniu baśni . Spotkanie z Jadwigą Wais, autorką książek Bracia Grimm i Siostra Śmierć oraz Ścieżki baśni . Wykład adresowany jest do nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych tematyką baśni. Jadwiga Wais jest adiunktem w Zakładzie Nauk Humanistycznych Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z historii filozofii, psychologii medycyny, psychoanalizy. Zaprasza Wrocławski Dom Literatury, sala M.

13.30-16.30 Wrocławskie pamiątki. Uczestnicy warsztatów ozdabiają pocztówki, zakładki, papierowe torby stemplami wyciętymi w linoleum i przedstawiającymi wrocławskie zabytki. Dzieci pracują przy pomocy dłutek, wiek: 9 + Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

16.00 Gra miejska Gra adresowana jest do rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 13 lat i polega na odnalezieniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w pobliżu Hali Stulecia oraz udzieleniu odpowiedzi na proste pytania związane z najciekawszymi zabytkami Wrocławia. Przewidziane są dwie kategorie wiekowe. KRASNALE - rodziny z dziećmi do lat 9 i TROPICIELE - rodziny z dziećmi do lat 13. Wszystkie zespoły, które ukończą grę otrzymają nagrodę niespodziankę! Dla zwycięzców nagrody specjalne ufundowane przez firmę Nestor8 i organizatorów Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

16.30-18.00 Ja i moja ukochana książka Dzieci tworzą czytające autoportrety – za pomocą kredek i farb dzieci malują siebie oraz okładkę swojej ulubionej książki. Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

11.00-18.00 Wioletta Piasecka podpisuje swoją najnowszą książkę Zagadki piłkarskie na stoisku Wydawnictwa Baśniowego.

11.00-18.00 Warsztaty naukowe Chromatografia i Napięte laboratorium. Zapraszają animatorzy Humanitarium Ogrody Doświadczeń.

 

Chromatografia

Młodzi naukowcy poznają podstawowe szkło i przyrządy laboratoryjne. Przeżyją przygodę w krainie barw podstawowych i pochodnych oraz poznają zasady ich łączenia. Następnym etapem warsztatu będzie rozdzielenie połączonych uprzednio kolorów za pomocą techniki chromatografii bibułowej. Niesamowicie kolorowy warsztat z pogranicza plastyki i chemii.

Napięte laboratorium

W czasie Napiętego Laboratorium nikt nie będzie się spinać! Przetestujemy napięcie powierzchniowe i zbadamy wpływ substancji zmieniających strukturę powierzchniową wody. Stworzymy też kolorowe mleko. Doświadczenie zakończy obserwacja, która odpowie na pytanie: czym właściwie są meniski?

 

Sobota 4 Czerwca

10.00-12.30 Pacynki Dzieci tworzą pacynki przedstawiające postaci z baśni lub innych ulubionych bohaterów. Uczestnicy warsztatów otrzymują gotowe koszulki i główki pacynek, które potem ozdabiają tkaninami, filcem, bibułą, wełną itp. Wiek: 5+ Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

11.00-14.00 Magda Wosik podpisuje książkę Wytęż wzrok! Czyli ukryte obrazki. Stoisko Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

11.00 Gra miejska Gra adresowana jest do rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 13 lat. Jej celem jest integracja rodzin poprzez wspólną zabawę. Gra polega na odnalezieniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w pobliżu Hali Stulecia oraz udzieleniu odpowiedzi na proste pytania związane z najciekawszymi zabytkami Wrocławia. Przewidziane są dwie kategorie wiekowe. KRASNALE - rodziny z dziećmi do lat 9 i TROPICIELE - rodziny z dziećmi do lat 13. Wszystkie zespoły, które ukończą grę otrzymają nagrodę niespodziankę! Dla zwycięzców nagrody specjalne ufundowane przez firmę Nestor8 i organizatorów Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

12.00-12.45 Nikola Kucharska podpisuje swoje książki Legendy polskie dla dzieci w obrazkach, Opowiem ci, mamo co robią koty, Koci blok rysunkowy. Stoisko Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

12.00- 14.00 Spotkanie z Robertem Romanowiczem, ilustratorem książek dla dzieci. Zaprasza Wydawnictwo Tashka.

12.00-13.00 Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książki Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce. Jak przedstawić biografię jednego z najwybitniejszych himalaistów XX wieku młodemu odbiorcy? To niełatwe zadanie, którego podjęły się Anna Czerwińską-Rydel, autorka publikacji, oraz Marianna Oklejak, ilustratorka ksiązki. Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce w sposób przystępny dla młodego czytelnika opisuje najlepsze czasy polskiego himalaizmu. Zaprasza Wydawnictwo „Na szczyt” Sala D.

12.30-15.30 Tańcowała igła z nitką – szyjemy maskotki. Uczestnicy warsztatów stworzą samodzielnie unikatowe maskotki – przytulanki. Będą korzystali z gotowych szablonów lub własnych pomysłów, aby z różnorodnych tkanin, wełny, guzików, cekinów, za pomocą igły i nitki stworzyć jedyną w swoim rodzaju, oryginalną maskotkę. Wiek: 6+ Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

13.00-14.30 ŚWIAT BAJEK ERICA CARLE’A - WARSZTAT DLA NAUCZYCIELI na temat wykorzystania beletrystyki anglojęzycznej na lekcjach z dziećmi . Uczestnicy warsztatu poznają sylwetkę Erica Carle’a, posłuchają wybranych książek. Prowadząca, Jola Ziemba, podzieli się praktycznymi pomysłami ich wykorzystania podczas lekcji języka angielskiego. Wspólnie wykonają gigantyczny kolaż, który ozdobi Targi Książek Dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”. Jola Ziemba jest nauczycielką języka angielskiego. Od 1999 roku prowadzi we Wrocławiu Szkołę Językową Prospectus, a jej ogromną pasją jest praca z dziećmi. Występuje na konferencjach IATEFL i szkoleniach zamkniętych, doradza nauczycielom, pełni rolę opiekuna metodycznego studentów programu Erasmus, a swoje pomysły na lekcje publikuje na blogu Pani Miss Jola. Zaprasza Szkoła Językowa Prospectus (EduPlanet.com.pl) Sala M ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

13.00 A to moja bajka właśnie – rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród laureatom.

15.00-15.45 Ewa i Paweł Pawlak podpisują książki Liczypieski, Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem, Ignatek szuka przyjaciela. Stoisko Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

16.00 Gra miejska Gra adresowana jest do rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 13 lat. Jej celem jest integracja rodzin poprzez wspólną zabawę. Gra polega na odnalezieniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w pobliżu Hali Stulecia oraz udzieleniu odpowiedzi na proste pytania związane z najciekawszymi zabytkami Wrocławia. Przewidziane są dwie kategorie wiekowe. KRASNALE - rodziny z dziećmi do lat 9 i TROPICIELE - rodziny z dziećmi do lat 13. Wszystkie zespoły, które ukończą grę otrzymają nagrodę niespodziankę! Dla zwycięzców nagrody specjalne ufundowane przez firmę Nestor8 i organizatorów Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

16.00-18.00 Domy jak lusterka – warsztaty poświęcone książce MAUM. Dom duszy Kim Hee-Kyung i Iwony Chmielewskiej. Podczas spotkania dzieci poznają znaczenie koreańskiego słowa MAUM. Każdy uczestnik spotkania skonstruuje unikalny papierowy dom, w którym rozgości się i zamieszka "coś" bliskie mu i drogie. Podczas rozbudowy zagadkowego miasta będziemy myśleć, marzyć, patrzeć, słuchać, dzielić się i odczuwać, aby na koniec - uważnie i wnikliwie - rozejrzeć się po kątach i zakamarkach... naszego własnego MAUM. Zapraszają Tekturowo Katarzyna Bury i Wrocławski Dom Literatury, sala D. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 6-10 lat.

16.00-19.00 ZOO – malujemy zwierzęta z wrocławskiego ZOO Na wielkich tekturowych szablonach dzieci będą malowały zwierzęta mieszkające we wrocławskim zoo. W swojej pracy uczestnicy warsztatów będą używali różnorodnych narzędzi malarskich tj. wałki, pędzle, gąbki, patyki, szmatki, szpachelki itp. Wiek: 3+ Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

11.00-18.00 Wioletta Piasecka podpisuje swoją najnowszą książkę Zagadki piłkarskie na stoisku Wydawnictwa Baśniowego w godzinach otwarcia targów.

 

Niedziela 5 Czerwca

10.00-12.30 Maski Uczestnicy warsztatów malują i ozdabiają gipsowe maski przedstawiając dowolne postaci, zwierzęta, bohaterów baśni, kreskówek, filmów, mimowolnie przenosząc na nie swoje uczucia i emocje. Dzieci pracują na gotowych maskach zrobionych z bandaża gipsowego. Wiek: 3 + Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

11.00 Gra miejska Gra adresowana jest do rodzin z dziećmi w wieku od 4 do 13 lat. Jej celem jest integracja rodzin poprzez wspólną zabawę. Gra polega na odnalezieniu punktów kontrolnych rozmieszczonych w pobliżu Hali Stulecia oraz udzieleniu odpowiedzi na proste pytania związane z najciekawszymi zabytkami Wrocławia. Przewidziane są dwie kategorie wiekowe. KRASNALE - rodziny z dziećmi do lat 9 i TROPICIELE - rodziny z dziećmi do lat 13. Wszystkie zespoły, które ukończą grę otrzymają nagrodę niespodziankę! Dla zwycięzców nagrody specjalne ufundowane przez firmę Nestor8 i organizatorów Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

12.00-12.45 Tomasz Minkiewicz podpisuje książkę Mapa Przyszłości. Stoisko Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

12.30- 16.00 Pociąg do marzeń Za pomocą kartonów, tektury, zużytych opakowań dzieci będą tworzyły wspólny pociąg marzeń, z lokomotywą i wagonami. Każde dziecko stworzy osobny wagonik, na którym namaluje swoje marzenia. Wagoniki będzie można zabrać ze sobą do domu. Wiek: 3+ Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

16.00- 18.00 Wrocław nocą Na kartonach w ciemnym kolorze dzieci wykonują pracę przedstawiającą nocny pejzaż miejski. Wiek: 3+ Zaprasza Tęczówka, Natalia Talarek, sala zabaw dla dzieci.

10.00-18.00 Wioletta Piasecka podpisuje swoją najnowszą książkę Zagadki piłkarskie na stoisku Wydawnictwa Baśniowego.

 

Codziennie

Grupa Ratownictwa Medycznego PCK – pokazy i Konsultacje Dotyczące pierwszej Pomocy
Bajarze i Mole Książkowe czytają bajki! Przebrani aktorzy pojawią się m.in. w Rynku, w okolicach Hali Stulecia, w parkach i na basenach. W tramwajach Bajarze będą prowadzić „kontrolę czytania”.

 

 

Addres
Wystawowa 1, Wrocław, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • Od piątek, 3 czerwiec 2016 do niedziela, 5 czerwiec 2016

Wspierane przez iCagenda

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

 

miesiące  pon.-piątek sobota niedziela 
marzec  9:00-16:00 9:00-15:00 14:00-16:00 
kwiecień 9:00-17:00 9:00-15:00 14:00-16:00
maj-wrzesień  9:00-17:00 9:00-16:00 14:00-17:30
paźdz.-grudz. 9:00-16:00 9:00-15:00 14:00-16:00

 

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

 https://www.wroclaw.pl/

Odwiedziny

1812922
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
98
485
3210
65902
1812922

2024-05-06 04:13


logo