Witamy w InfoCentrum

Wrocław to miasto spotkań, a sercem spotkań we Wrocławiu jest Ostrów Tumski. Tutaj przychodzą Wrocławianie, turyści z Polski i całego Świata, aby pooddychać klimatem ponad tysiącletniej historii Wrocławia. Z myślą o nich powstało miejsce, które oferuje odwiedzającym szeroką gamę informacji historycznych, turystycznych, informacji o wydarzeniach kulturalnych, a także ziązanych z projektami Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Wrocław The World Games 2017, informacji o wsparciu socjalnym, społecznym i zdrowotnym na terenie Ostrowa Tumskiego i Wrocławia. InfoCentrum na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu mieści się w pobliżu Katedry pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Katedralna 1 (wejście pod arkadą).

1170x100 dolnyslask

Informacje historyczne

Informacje historyczne

Zabytki Ostrowa

View more
Informacje kulturalne

Informacje kulturalne

Koncerty, wystawy, spotkania

View more
Informacje turystyczne

Informacje turystyczne

Trasy, bilety, zwiedzanie

View more
Informacje społeczne

Informacje społeczne

Poradnie prawne i rodzinne

View more
Życie duchowe

Życie duchowe

Duszpasterstwa, spowiedź

View more
Wydarzenia cykliczne

Wydarzenia cykliczne

Informacje o stałych imprezach

View more

Dzień Odry

społeczeństwo
Termin: sobota, 14 maj 2022

Wielki piknik na nadodrzańskich bulwarach zaplanowano na sobotę 22 kwietnia. W programie Dnia Odry są koncerty, konkursy, gry miejskie i zabawy dla dzieci, parada statków, rejsy i warsztaty żeglarskie, pokazy naukowców z Hydropolis i wyścigi smoczych łodzi. - Spotkajmy się nad Odrą - zachęcają organizatorzy.

Dzień Odry jest wypełniony atrakcjami dla dzieci i dorosłych, miłośników spokojnego relaksu i zwolenników aktywnego odpoczynku. Wielbicieli zabawy przy muzyce i takich, co ciągle szukają okazji, aby dowiedzieć się o świecie czegoś nowego.

Sercem wydarzeń Dnia Odry będzie scena na Bulwarze Dunikowskiego, jedno z najpopularniejszych miejsc odpoczynku wrocławian i gości. To miejsce koncertów i pokazów. Wystąpią artyści grający szanty, uczniowie OSM I st. nr 2 we Wrocławiu, Tomasz Krajewski z zespołem, Kuba Lechki Quartet, a także zespół taneczny "Gracje".

W ramach Europejskiej Nocy Literatury Michał Nogaś, popularny dziennikarz, prowadzący cykle wideo o literaturze w serwisie internetowym Gazety Wyborczej, będzie czytał fragmenty Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.

Tego dnia na Bulwarze Dunikowskiego odsłonimy także tablicę upamiętniającą Karla Klingerta – wynalazcę, który stworzył pierwszy kompletny skafander do nurkowania.

Ale wiele dziać się będzie nad rzeką od Wyspy Słodowej, przez bulwary Zienkiewicza, Włostowica, Dunikowskiego, Kaczyńskich, po Bulwar Politechniki, a po tereny za Ogrodem Zoologicznym. To dobra okazja na spacer i zabawę. Warto przekonać się, jak ładnie jest nad Odrą we Wrocławiu. A miasto z perspektywy rzeki wygląda jeszcze bardziej ciekawie. 

Szczegóły:    https://visitwroclaw.eu/22-kwietnia-dzien-odry    

                  https://www.facebook.com/events/1072850896658255

 

 

Terminy


  • sobota, 14 maj 2022

Wspierane przez iCagenda

Panorama 360°

Zwiedzaj Ostrów Tumski i odkrywaj jego skarby nie wychodząc z domu

panorama

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

 poniedziałek-piatek               9.30 - 18.00 
 sobota                                   9.30 - 16.30 
 niedziela                                  14.00 - 17.30 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

 https://www.wroclaw.pl/

Odwiedziny

1116701
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
444
471
16343
21458
1116701

2022-05-29 12:47


logo