Witamy w InfoCentrum

Wrocław to miasto spotkań, a sercem spotkań we Wrocławiu jest Ostrów Tumski. Tutaj przychodzą Wrocławianie, turyści z Polski i całego Świata, aby pooddychać klimatem ponad tysiącletniej historii Wrocławia. Z myślą o nich powstało miejsce, które oferuje odwiedzającym szeroką gamę informacji historycznych, turystycznych, informacji o wydarzeniach kulturalnych, a także ziązanych z projektami Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Wrocław The World Games 2017, informacji o wsparciu socjalnym, społecznym i zdrowotnym na terenie Ostrowa Tumskiego i Wrocławia. InfoCentrum na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu mieści się w pobliżu Katedry pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Katedralna 1 (wejście pod arkadą).

1170x100 dolnyslask

Informacje historyczne

Informacje historyczne

Zabytki Ostrowa

View more
Informacje kulturalne

Informacje kulturalne

Koncerty, wystawy, spotkania

View more
Informacje turystyczne

Informacje turystyczne

Trasy, bilety, zwiedzanie

View more
Informacje społeczne

Informacje społeczne

Poradnie prawne i rodzinne

View more
Życie duchowe

Życie duchowe

Duszpasterstwa, spowiedź

View more
Wydarzenia cykliczne

Wydarzenia cykliczne

Informacje o stałych imprezach

View more

Pielgrzymka Gwiaździsta Drogą Św. Jakuba

społeczeństwo
Termin: sobota, 10 lipiec 2021 00:00 - niedziela, 25 lipiec 2021 00:00

Z okazji Roku Świętego rozpoczyna się Gwiaździsta Pielgrzymka Drogą św. Jakuba w Polsce nawiązująca swoją nazwą do tytułu listu abp. J. Barrio Barrio na ten szczególny na Camino czas “Wyjdź z twojej ziemi”. W najbliższych dniach w kilku punktach na wschodzie i północy naszego kraju wyruszą pielgrzymi, którzy przemierzając jeden lub więcej etapów będą wędrować Drogą w Polsce, by – w roku, gdy nie wszystkie, zwłaszcza zagraniczne, podróże da się już zaplanować – spotkać się 25 lipca 2021 r. katedrze św. Jakuba niemal na skraju Polski, możliwie najbliżej Santiago: przy katedrze w Görlitz. Idziemy więc od granicy do granicy, aby ją przekroczyć. Aby wyjść poza swój próg, poza swoją ścieżkę, poza swój horyzont i spotkać się z innymi. By indywidualnie budować wspólnotę widząc wspólny cel. Bardzo się cieszymy, że na inicjatywę Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce odpowiedziało tak wiele osób i organizacji z różnych regionów Polski; dlatego wydarzenie to odbywa się pod patronatem Parlamentu Jakubowego.

Na każdej z Dróg św. Jakuba niesiony będzie przez całą Polske inny atrybut pielgrzyma: muszla znad Bałtyku, kapelusz przez krainę pojezierzy, tykwa z Lublina, torba wzdłuż Via Regia, a kij – przez Sudety. Ponadto na każdej trasie “wędrują” księgi pamiątkowe, gdzie swój pisemny ślad będą mógł zostawić zarówno idący pielgrzymi, jak i napotkane osoby. W ten sposób powstanie niezwykłe i żywe świadectwo tego szczególnego czasu. Ze względu na obowiązujące jeszcze obostrzenia, kiedy część obiektów noclegowych jeszcze nie działa, albo otwiera się pod specjalnymi warunkami, zasadniczo nie planujemy noclegów, ale w razie potrzeby będziemy szukać otwartych drzwi.

 

 

Terminy


  • Od sobota, 10 lipiec 2021 00:00 do niedziela, 25 lipiec 2021 00:00

Wspierane przez iCagenda

Panorama 360°

Zwiedzaj Ostrów Tumski i odkrywaj jego skarby nie wychodząc z domu

panorama

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

 poniedziałek-piatek               9.30 - 18.00 
 sobota                                   9.30 - 16.30 
 niedziela                                  14.00 - 17.30 

 

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

 https://www.wroclaw.pl/

Odwiedziny

0925101
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
194
328
17482
27094
925101

2021-07-27 12:19


logo