Witamy w InfoCentrum

Wrocław to miasto spotkań, a sercem spotkań we Wrocławiu jest Ostrów Tumski. Tutaj przychodzą Wrocławianie, turyści z Polski i całego Świata, aby pooddychać klimatem ponad tysiącletniej historii Wrocławia. Z myślą o nich powstało miejsce, które oferuje odwiedzającym szeroką gamę informacji historycznych, turystycznych, informacji o wydarzeniach kulturalnych, a także ziązanych z projektami Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Wrocław The World Games 2017, informacji o wsparciu socjalnym, społecznym i zdrowotnym na terenie Ostrowa Tumskiego i Wrocławia. InfoCentrum na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu mieści się w pobliżu Katedry pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Katedralna 1 (wejście pod arkadą).

1170x100 dolnyslask

Informacje historyczne

Informacje historyczne

Zabytki Ostrowa

View more
Informacje kulturalne

Informacje kulturalne

Koncerty, wystawy, spotkania

View more
Informacje turystyczne

Informacje turystyczne

Trasy, bilety, zwiedzanie

View more
Informacje społeczne

Informacje społeczne

Poradnie prawne i rodzinne

View more
Życie duchowe

Życie duchowe

Duszpasterstwa, spowiedź

View more
Wydarzenia cykliczne

Wydarzenia cykliczne

Informacje o stałych imprezach

View more

Swiatłogród - Ogród Botaniczny Pełen Swiatła

kultura
Termin: sobota, 19 grudzień 2020 17:00 - niedziela, 17 styczeń 2021 21:00

ŚWIATŁOGRÓD – OGRÓD BOTANICZNY W INNYM ŚWIETLE

Od 19.12 wieczorową porą aleje Ogrodu Botanicznego za pomocą światła, dźwięku i laserów przeistoczą się w świat opowiadający historie świąteczne, prezentujący wrocławską architekturę i piękno roślin prezentowanych w Ogrodzie przy Ostrowie Tumskim. To wszystko w programie „Światło – czyni – cuda”

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza amatorów wieczornych spacerów, miłośników przyrody, dzieci, młodzież, ich rodziców oraz dziadków, a także osoby siedzące w domach, których zimowe wieczory nużą, do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego na fascynującą iluminację oraz niezwykłe pokazy laserowe.

– To był dziwny i ciężki rok, chcielibyśmy choć na chwilę zaoferować sobie, wrocławianom i Dolnoślązakom odrobinę wytchnienia, świątecznej magii, czarów. Zapomnienia o koronawirusie a przypomnienia, że ten świat wokół nas potrafi oczarować. Stąd pomysł całkowitej przemiany Ogrodu Botanicznego. To naprawdę będzie baśniowy „Tajemniczy ogród”. Magicznie oświetlony, pełen artystów, kuglarzy, iluzjonistów. Pełen światła i dźwięku. Chwilę przed świętami w przerwie świąteczno-sylwestrowej i po nowym roku – opowiada szef komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego Tomasz Sikora.

19 i 20 grudnia oraz od 26 grudnia do 17 stycznia (z wyjątkiem 31 grudnia) w godzinach od 17.00 do 21.00, część Ogrodu zostanie ziluminowana, a na elewacjach budynków realizowane będą laserowe mappingi liniowe oraz barwne pokazy laserów przestrzennych. 

Wśród kolorowo oświetlonych krzewów i drzew swoje umiejętności zaprezentują także wrocławscy artyści uliczni.

Iluminacja Ogrodu i spektakle świetlne odbywać się będą w godzinach od 17.00 do 21.00. Na odwiedzających czeka : Świąteczna Bajka Xmas, Arena Sztuki Wrocławskich Artystów Ulicznych śpiewających nie tylko świąteczne popularne piosenki, iluzjonista, magik oraz połykacz ognia i innych, niestrawnych, przedmiotów.

Wszystko zamkną laserowy mapping liniowy, przestrzenny pokaz laserowy i pokazy wyświetlane na okolicznych budynkach i kościołach.

Pokaz będzie biletowany:

•Dzieci do lat 3 bezpłatnie,

•Dzieci i młodzież do lat 18 –10PLN,

•Dorośli –25 PLN,

•Osoby niepełnosprawne–15 PLN,

•Wrocławska Karta Dużej Rodziny-5 zł od osoby

Organizatorem  wieczornych  wydarzeń  jest  Ogród  Botaniczny  Uniwersytetu Wrocławskiego  we  współpracy  z  firmami  Visual  Sensation  laser  shows  & technologies i LBL VAPSignify (Philips) –iluminacje.

Organizatorzy zobowiązują odwiedzających Ogród do przestrzegania zasad  zachowania  dystansu społecznego oraz do zasłaniania ust  i nosa, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

 

 

Terminy


  • Od sobota, 19 grudzień 2020 17:00 do niedziela, 17 styczeń 2021 21:00

Wspierane przez iCagenda

Panorama 360°

Zwiedzaj Ostrów Tumski i odkrywaj jego skarby nie wychodząc z domu

panorama

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

   
   
   

W styczniu i lutym 2021 InfoCentrum będzie nieczynne.                                                                      Zapraszamy od 1 marca.

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

Odwiedziny

0805310
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
101
243
10854
15709
805310

2021-01-18 09:51


logo