Witamy w InfoCentrum

Wrocław to miasto spotkań, a sercem spotkań we Wrocławiu jest Ostrów Tumski. Tutaj przychodzą Wrocławianie, turyści z Polski i całego Świata, aby pooddychać klimatem ponad tysiącletniej historii Wrocławia. Z myślą o nich powstało miejsce, które oferuje odwiedzającym szeroką gamę informacji historycznych, turystycznych, informacji o wydarzeniach kulturalnych, a także ziązanych z projektami Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 oraz Wrocław The World Games 2017, informacji o wsparciu socjalnym, społecznym i zdrowotnym na terenie Ostrowa Tumskiego i Wrocławia. InfoCentrum na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu mieści się w pobliżu Katedry pw. Św. Jana Chrzciciela, ul. Katedralna 1 (wejście pod arkadą).

1170x100 dolnyslask

Informacje historyczne

Informacje historyczne

Zabytki Ostrowa

View more
Informacje kulturalne

Informacje kulturalne

Koncerty, wystawy, spotkania

View more
Informacje turystyczne

Informacje turystyczne

Trasy, bilety, zwiedzanie

View more
Informacje społeczne

Informacje społeczne

Poradnie prawne i rodzinne

View more
Życie duchowe

Życie duchowe

Duszpasterstwa, spowiedź

View more
Wydarzenia cykliczne

Wydarzenia cykliczne

Informacje o stałych imprezach

View more

Non Sola Scripta

kultura
Termin: niedziela, 7 lipiec 2019 - niedziela, 1 wrzesień 2019

Założeniem wrocławskiego festiwalu jest łączenie klasycznej muzyki organowej z muzyką improwizowaną. W tym roku będzie sporo nowości. Odświeżona zostanie także formuła tego muzycznego wydarzenia. 

 Tegoroczna odsłona festiwalu Non Sola Scripta jest pierwszą, która odbywać się będzie pod patronatem Johannesa Brahmsa. Jak podkreślił dyrektor artystyczny festiwalu, prof. Andrzej Chorosiński, wybór tego kompozytora na patrona nie był przypadkowy, gdyż muzyk ten bywał i koncertował wielokrotnie we Wrocławiu, a w 1879 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Podczas niedzielnego koncertu inauguracyjnego na organach zagrał prof. Chorosiński, a towarzyszyli mu: skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, wchodzący w skład Camerata Vistula skrzypek Andrzej Gębski i wiolonczelista Andrzej Wróbel oraz trębacz związany z Wratislavia Trumpet Consort Igor Cecocho. Gościem specjalnym koncertu, a jednocześnie członkiem komitetu honorowego festiwalu, był prof. dr hab. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

W programie koncertu znalazły się uroczyste fanfary skomponowane przez XX-wiecznego brytyjskiego muzyka Benjamina Brittena („Franfare for St. Edmundsbury”) oraz wstęp do „Te Deum” barokowego francuskiego kompozytora Marca-Antoine'a Charpentiera.

Tego dnia publiczność wysłuchała także utworów Brahmsa - preludium chorałowego „Es ist ein Ros' entsprungen” oraz skomponowanej z okazji otrzymania doktoratu honoris causa „Uwertury akademickiej”, która po raz pierwszy wykonana została w organowej transkrypcji przygotowanej specjalnie na otwarcie festiwalu przez prof. Chorosińskiego.

Wśród gości festiwalu znaleźli się włoscy organiści Olimpio Medori i Giampaolo di Rosa oraz Szwajcar Giulio Mercati. Wystąpią również muzycy, których działalność nie kojarzy się z muzyką klasyczną - w towarzystwie organów zaśpiewa Halina Frąckowiak, zagra też pianista Włodek Pawlik, pierwszy polski jazzman uhonorowany nagrodą Grammy.

 

 

Terminy


  • Od niedziela, 7 lipiec 2019 do niedziela, 1 wrzesień 2019

Wspierane przez iCagenda

Panorama 360°

Zwiedzaj Ostrów Tumski i odkrywaj jego skarby nie wychodząc z domu

panorama

Kontakt

tel.: 511 087 085
e-mail: info@infocentrum.wroclaw.pl
www.infocentrum.wroclaw.pl
  InfoCentrum
na Ostrowie Tumskim
pl. Katedralny 1
50-329 Wrocław

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek  9.30 - 18.00
sobota  9.30 - 17.00
niedziela 14.00 - 17.30

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Wrocław

logowrocław

Odwiedziny

0693483
Dzisiaj
Wczoraj
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Od początku
415
537
1869
16892
693483

2020-06-05 15:39


logo