Dzień Odry

społeczeństwo
Termin: sobota, 14 maj 2022

Wielki piknik na nadodrzańskich bulwarach zaplanowano na sobotę 22 kwietnia. W programie Dnia Odry są koncerty, konkursy, gry miejskie i zabawy dla dzieci, parada statków, rejsy i warsztaty żeglarskie, pokazy naukowców z Hydropolis i wyścigi smoczych łodzi. - Spotkajmy się nad Odrą - zachęcają organizatorzy.

Dzień Odry jest wypełniony atrakcjami dla dzieci i dorosłych, miłośników spokojnego relaksu i zwolenników aktywnego odpoczynku. Wielbicieli zabawy przy muzyce i takich, co ciągle szukają okazji, aby dowiedzieć się o świecie czegoś nowego.

Sercem wydarzeń Dnia Odry będzie scena na Bulwarze Dunikowskiego, jedno z najpopularniejszych miejsc odpoczynku wrocławian i gości. To miejsce koncertów i pokazów. Wystąpią artyści grający szanty, uczniowie OSM I st. nr 2 we Wrocławiu, Tomasz Krajewski z zespołem, Kuba Lechki Quartet, a także zespół taneczny "Gracje".

W ramach Europejskiej Nocy Literatury Michał Nogaś, popularny dziennikarz, prowadzący cykle wideo o literaturze w serwisie internetowym Gazety Wyborczej, będzie czytał fragmenty Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren.

Tego dnia na Bulwarze Dunikowskiego odsłonimy także tablicę upamiętniającą Karla Klingerta – wynalazcę, który stworzył pierwszy kompletny skafander do nurkowania.

Ale wiele dziać się będzie nad rzeką od Wyspy Słodowej, przez bulwary Zienkiewicza, Włostowica, Dunikowskiego, Kaczyńskich, po Bulwar Politechniki, a po tereny za Ogrodem Zoologicznym. To dobra okazja na spacer i zabawę. Warto przekonać się, jak ładnie jest nad Odrą we Wrocławiu. A miasto z perspektywy rzeki wygląda jeszcze bardziej ciekawie. 

Szczegóły:    https://visitwroclaw.eu/22-kwietnia-dzien-odry    

                  https://www.facebook.com/events/1072850896658255

 

 

Terminy


  • sobota, 14 maj 2022

Wspierane przez iCagenda