Pttk Zaprasza Na Wycieczkę Podwójna Korona - Góry Bystrzyckie I Orlickie: Pttk Zaprasza Na Wycieczkę Podwójna Korona - Góry Bystrzyckie I Orlickie:

sport
Termin: sobota, 7 maj 2022 06:45

ODDZIAŁ WROCŁAWSKI PTTK ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ
PODWÓJNA KORONA - GÓRY BYSTRZYCKIE I ORLICKIE:
ORLICA I JAGODNA
DWA SZCZYTY W JEDEN DZIEŃ
TERMIN: 07.05.2022r. (sobota)
ZBIÓRKA: 6:45 ul. Sokolnicza między dawnym Cuprum i prywatnym parkingiem
• Przejazd w okolice Zieleńca. Przejście szlakiem od Autostrady Sudeckiej w kierunku Orlicy (1084 m npm) z jedną z najnowszych w Sudetach wież widokowych. W 2012r. na szczycie odsłonięto pomnik upamiętniający pobyt na wierzchołku Johna Quincy Adamsa – późniejszego prezydenta USA. Orlica należy do Korony Gór Polski i do Korony Sudetów Polskich. Po zdobyciu szczytu zejście do Zieleńca.
• Przejazd Autostradą Sudecką, która biegnie na tym odcinku przez Dolinę Dzikiej Orlicy na Przełęcz Spaloną. Czas na odpoczynek i posiłek w schronisku PTTK „Jagodna” (811 m npm).
• Przejście szlakiem na zaliczany do Korony Gór Polski szczyt Jagodna (977 m n.p.m) z punktem widokowym.
KOSZT:125,00 zł/os. ( w tym: przejazd, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka)
Zapisy Rynek/Ratusz 11/12 I p. tel.71 344 39 23 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wycieczkę prowadzi Piotr Pawlonka - przewodnik sudecki
Wycieczka ta jest wycieczką górską, na miejsce dowozi nas autokar, ale cała trasa jest do przejścia piechotą ( I etap Orlica ok. 5 km, czas przejścia ok. 2,5 godziny, 6 punktów GOT, poziom trudności łatwy, II etap Jagodna ok. 9 km, czas przejścia ok. 3 godziny, 10 punktów GOT, poziom trudności: łatwy). Prosimy włożyć wygodne buty chroniące kostkę, najlepiej górskie, nieprzemakalna kurtkę z kapturem, zabrać plecak i zaopatrzyć się w prowiant i napoje. Orlica jest zaliczana do Korony Gór Polski i Korony Sudetów Polskich. Jagodna jest zaliczana do Korony Gór Polskich..

 

 

Terminy


  • sobota, 7 maj 2022 06:45

Wspierane przez iCagenda